pátek 6. července 2018

Osazené záhony pod terasou

Osazené záhony pod terasou od dubna vzešly. Na horních záhonech jsme vysadili nízké trvalky, do spodních jsme pak nahusto naseli měsíčky. Nečekali jsme, že vytvoří ukrutnou houštinu zelených lupenů, naštěstí došlo i na květy a ty teď jen září. I proschlý oleandr se vzchopil a na terase se mu vyloženě daří.
čtvrtek 5. července 2018

Napojení na kanalizaci

30. června jsem se po domluvě se starostou odhodlal k napojení odpadu na novou kanalizaci. Chvíle napětí a lopocení s trubkami a koleny vystřídala úleva, že si vše přesně sedlo na první pokus. Jakmile si to Pavel nafotil, mohl jsem začít zametat stopy. Nejprve likvidace staré čističky. Už při rekonstrukci baráku jsme počítali s tím, že ji prostě jen zahrabeme. Uřezal jsem plastové okraje asi 30cm pod úrovní terénu, vše rozkrájel a pohřbil pod metráky jílu. Zbytek cihel, které jsme nezpracovali na záhony, se hodil na poskládání schůdků z terasy. Teď zbývá jen zasít trávu, ale to až po dovolené.
úterý 3. července 2018

Funkční studna

Dorazili chlapi od studnařů a za půl dne měli vše nainstalované, od vody, čerpadel, až po zapojení na elektrické rozvody. Na mně pak zase bylo chopit se lopaty a pracně vykopaný jíl zadupat zpět do země, abych mohl zasít trávu a zahrada zase vypadala k světu. Tahle akce snad znamenala poslední vjezd větší techniky dozadu na zahradu.